مبارزه با چالش‌های نظافتی با جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی تابلو برق

ضایعات و پسماندهای صنعتی از بزرگ ترین چالش هایی است که صنایع گوناگون با آن رو به رو هستند و مبارزه با این آلودگی ها می تواند به یک عملیات دشوار تبدیل شود. اما مشکلات مربوط به آلاینده های صنعتی بدون راه حل نمانده و انواع دستگاه های مکانیزه نظافتی از جمله جاروبرقی صنعتی طراحی و تولید شده است. تنوع در طراحی جاروهای صنعتی به اندازه ای است که طیف گسترده ای از انواع محصولات را برای حذف مواد و آلاینده های مختلف در بر می گیرد. نادیده گرفتن استفاده از یک جاروبرقی صنعتی در محیط های صنعتی، نیمه صنعتی و تجاری یک کار اشتباه و خطر آفرین می باشد. پسماندهای صنعتی سبب کاهش ایمنی محیط کار، آسیب به سلامت کارکنان و نیروهای انسانی، ایجاد اختلال در چرخه تولید و فرآوری، آسیب به محیط زیست و دیگر مشکلات می شود. مکنده های صنعتی راهکار ایده آل مبارزه با آلاینده های صنعتی به شمار می آیند که قادر هستند انواع مواد خشک و تر را جمع آوری نمایند.

برخی از کاربردهای جاروبرقی صنعتی در صنعت

واحدهای صنعتی بزرگ ترین بازار جاروهای صنعتی هستند و مکنده های خاص با کاربردهای خاص برای چنین اماکنی تولید شده اند. در ادامه به برخی صنایع و کاربردهای مهم و حیاتی دستگاه های جارو برقی صنعتی اشاره می نماییم.

 

نظافت کارخانه تولیدی

در کارخانه های صنعتی بنا به نوع کاربری ضایعاتی مانند براده های فلزی، روغن ها و روان کننده ها، مواد ریز و پودری، گرد و غبار، تراشه های چوب، چربی های حیوانی، الیاف، پلاستیک، شیشه، گرانول، پیگمنت و … به وجود می آید و تقریباً در همه موارد تنها دستگاه های جاروبرقی صنعتی تخصصی و حرفه ای از عهده حذف این ضایعات بر خواهد آمد.

 

 

 

 

نظافت صنایع بسته بندی

جمع آوری موثر ضایعات در صنایع بسته بندی اهمیت زیادی دارد؛ در این صنایع زباله ها عمدتاً از جنس پلاستیک، کاغذ و پارچه است که نیاز به پاکسازی دارند. انجام صحیح نظافت در این مراکز یعنی استفاده از جاروبرقی صنعتی شرایط محیط کاری ایمن را فراهم می آورد و این اطمینان را به صاحبان کسب و کار می دهد که زمان خاموشی ماشین آلات به حداقل و حتی به صفر کاهش می یابد.

 

 

 

 

کنترل گرد و غبار

انتخاب جاروبرقی صنعتی مناسب به نوع ماده مورد نظر بستگی دارد و کنترل گرد و غبار نیز بسیار مهم است، زیرا گرد و غبار یک فاکتور ایمنی در محیط های صنعتی به حساب می آید. پس از یافتن بهترین مکنده برای عملیات پیش رو قدرت سیستم فیلتراسیون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. فیلتر کلاس L دارای حداقل سطح فیلتراسیون بوده که برای جمع آوری موادی با کمترین خطر مناسب است. فیلتر کلاس M ظرافت بافت دقیق تری دارد و جهت جمع آوری غلظت بالاتری از ذرات به کار می رود. فیلتر هپا یا کلاس H قوی ترین نوع فیلتر است که می تواند ذرات بسیار زیر را به دام اندازد و در حقیقت با ذرات مضر و خطرناک مقابله می کند. این فیلتر به عنوان فیلتر ایمنی یا ثانویه بر روی جاروبرقی صنعتی نصب می گردد. بنابراین در محیط هایی که حجم گرد و غبار و ذرات آلاینده بالا باشد، تجهیز جاروبرقی به فیلتر ایمنی ضرورت دارد.

 

آماده سازی سطوح کف

عملیات کفسابی جهت آماده سازی سطوح کف جهت پوشش دهی جدید و یکنواخت سازی انجام می پذیرد. با توجه به این که در کفسابی از سطح لایه برداری می شود، ضایعات ریز و پودری و هم چنین گرد و غبار ناشی از برش و سایش بتن، سیمان و … به وجود خواهد آمد. این مواد حاوی ترکیبات بسیار سمی و مضری هستند که باید از منشأ کنترل شوند. جاروبرقی صنعتی ابزاری است که به طور مستقیم به دستگاه کف ساب اتصال یافته و ضایعات را از نقطه تولید مکش می کند. از طرف دیگر در پایان کار برای جمع آوری بقایای زباله ها به کار می رود.

 

 

 

نظافت صنایع دارویی و غذایی

در صنایع تولید غذا و دارو عوامل مختلفی بر کیفیت محصولات تاثیر گذار است و یکی از پارامترهای مهم در کیفیت غذا و دارو بهداشت و تمیزی محیط و تجهیزات تولید محصول می باشد. در این صنایع آلودگی های پودری به وفور یافت می شود و همین امر به کارگیری مکنده های قوی مجهز به فیلتر هپا را ضروری می سازد. جاروی صنعتی با جمع آوری موثر آلودگی ها از محیط و خطوط تولید بهداشت و تمیزی را در سطح مطلوب فراهم نموده و سبب حفظ کیفیت محصولات تولیدی می گردد.

 

 

 

لینک های مفید :

جاروبرقی صنعتی : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش