تفاوت جاروبرقی صنعتی و تجاری

جاروبرقی صنعتی

فرآیند نظافت در محیط های گوناگون امری ضروری است و برای حفظ سطح بهداشت و ایمنی محیط لازم است تا از دستگاه های مکانیزه نظافتی به منظور افزایش بهره وری و کیفیت استفاده نمود. دستگاه جاروبرقی یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات مکانیزه به منظور نظافت و جمع آوری زباله ها و آلاینده های موجود در محیط می باشد. تا به امروز دستگاه جاروبرقی های صنعتی و نیمه صنعتی مدرنی طراحی و به بازار عرضه شده اند که نسبت مکنده های تجاری موجود در بازار از قدرت بالاتر و قابلیت های بیشتری برخوردار هستند. ساختار یک جاروبرقی صنعتی یا نیمه صنعتی با مکنده های تجاری تفاوت های زیادی دارد که سبب تمایز و برتری یک جاروبرقی صنعتی خواهد شد.

 

فیلتر ستاره ای

جاروبرقی صنعتیاین نوع از فیلتر ها از ساختار منسجمی برخوردار هستند. مساحت فیلتراسیون فیلتر ستاره ای به سبب شکل و هندسه به نسبت دیگر فیلترها بیشتر است. جنس به کار رفته در این فیلترها از جنس پلی استر می باشد که به عنوان متداول ترین نوع فیلترها در دستگاه های جاروبرقی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع فیلتر ها به سه کلاس دسته بندی می شوند که تفاوت آن ها در توانایی جلوگیری از عبور ذرات با ابعاد گوناگون است.

 

موتور تقویت شده

موتور جاروبرقی صنعتیدر جاروبرقی تجاری به طور متداول از موتورهای کلکتوری استفاده می کنند. در حالی که موتور تعبیه شده در یک مکنده صنعتی از نوع کلکتوری تقویت شده است. این نوع از موتور ها از توان و کارایی بیشتری نسبت به مدل های به کار رفته در مکنده های تجاری برخوردار هستند و در نتیجه عملکرد جاروبرقی صنعتی را به طرز چشم گیری افزایش می دهد.

 

سامانه نظافت فیلتر دستگاه

سیستم نظافت فیلتردستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی و صنعتی به طور کلی مجهز به یک سیستم نظافت فیلتر می باشند که به دو صورت تکاننده دستی و اتوماتیک می باشد. در مدل های دستی یک اهرم بر روی بدنه دستگاه تعبیه می شود که کاربر با جا به جا نمودن اهرم فیلتر را در جهت عمودی تکان می دهد و ذرات و آلاینده های باقی مانده بر روی سطح فیلتر را جدا خواهد کرد.

 

پمپ سانتریفیوژال تقویت شده در جاروبرقی صنعتی

پمپ سانتریفیوژال تقویت شدهدر پمپ های سانتریفیوژال نیروی گریز از مرکز موجب ایجاد خلا در مرکز پمپ شده و به همین دلیل منجر به مکش هوا می شود. پمپ سانتریفیوژال تقویت شده عملکردی مشابه مدل های معمولی دارد که بر پایه نیروی گریز از مرکز عمل کرده و از طراحی منحصر به فردی بهره می برد که قدرت و عملکرد این مدل از موتور ها را افزایش می دهد.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش