شستشو و نظافت نمای ساختمان با واترجت صنعتی

کارواش صنعتی

چهره و ظاهر ساختمان به عنوان یکی از عوامل اثر گذار در میزان رضایت افراد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. مسلما استفاده از طرح ها و ساختار های همگون با جامعه موجب ارتقا جلوه های ظاهری شهر می گردد. سطوح بیرونی ساختمان ها به واسطه مجاورت با فضای بیرون و نزولات جوی مستعد انواع آلودگی ها می باشند. نشست و ماندگاری آلاینده ها بر روی این سطوح نه تنها جلوه های ظاهری ساختمان و شهر ها را کاهش می دهد بلکه می تواند صدمات پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را بر دیوار پوش ها و سطوح نمای ساختمان وارد آورد. از این رو شستشو و حذف موثر و کارآمد آلاینده ها از روی سطوح امری لازم و ضروری می باشد. بی شک وسعت بالای سطوح بیرونی ساختمان ها و همچنین ارتفاع بلند آنها، شستشو و نظافت آنها را پر خطر و دشوار نموده است. در چنین شرایطی استفاده از دستگاه های واترجت صنعتی گزینه ای مناسب و معقول برای شستشو و نظافت نمای ساختمان می باشد.

 

عوامل اصلی در آلودگی نمای ساختمان

کارواش صنعتی یا واترجت صنعتییکی از اصلی ترین عوامل آلودگی نمای ساختمان ها فضولات پرندگان و بقای حشرات می باشد. ماندگاری بلند مدت این آلاینده ها بر روی سطوح نما نه تنها موجب کاهش زیبایی ظاهر ساختمان ها می گردد بلکه به واسطه خاصیت اسیدی آلاینده ها و تابش مستمر و مستقیم خورشید بر روی سطوح نما، موجب وارد آمدن صدمات پر هزینه یا جبران ناپذیری بر روی نمای ساختمان ها می گردد. نزولات جوی و ذرات آلاینده نیز از دیگر عوامل آلاینده سطوح نمای ساختمان می باشد.

 

 

اساس عملکرد واترجت صنعتی

واترجت صنعتی و مزایا استفاده از واترجتواترجت صنعتی ابزاری کاربردی برای شستشو و حذف انواع آلاینده ها از روی سطوح افقی و عمودی می باشد. دستگاه های واترجت صنعتی با استفاده از پاشش پر فشار آب تمامی آلاینده های چسبیده به سطوح را از روی سطح حذف می نمایند. دستگاه واترجت یا کارواش صنعتی به منظور افزایش فشار آب مجهز به پمپ فشار قوی بوده و از این رو آب ورودی را با فشار بالا بر روی سطوح هدف پاشش می نماید. فشار آب خروجی و دبی دو فاکتور مهم و کلیدی در دستگاه های واترجت صنعتی می باشد. هر چه فشار پاشش بیشتر باشد، توان دستگاه در حذف لایه های عمیق آلودگی بیشتر می شود و هر چه دبی آب بیشتر باشد سرعت عملیات شستشو و نظافت بیشتر شده و در نتیجه عملیات در زمان کوتاه تری پایان می یابد.

 

 

مزایای استفاده از کارواش صنعتی در شستشو و نظافت نمای ساختمان ها

مزایای شستشو با واترجت صنعتیهمانطور که پیش تر اشاره شد، کارواش صنعتی یا همان دستگاه های واتر جت، ابزاری کاملا مکانیزه و صنعتی می باشند که با هدف حذف سریع و موثر آلاینده های چسبیده به سطوح از روی سطوح هموار و ناهموار طراحی و تولید شده است. استفاده از لنس ها و نازل های گوناگون در دستگاه واترجت با جهت دهی به آب پر فشار نقش موثر و کلیدی در فرآیند شستشو و نظافت ایفا می نماید. لنس های به کار رفته در این دستگاه امکان دسترسی و شستشوی بخش هایی با دشواری دسترسی را به راحتی برای کاربر مهیا می نماید. علاوه بر این سرعت عمل بالای این دستگاه ها در شستشو و نظافت لایه های عمیق آلودگی موجب کاهش در تعداد نیروی خدماتی لازم شده و در نهایت افزایش در بهره وری و سود آوری کسب و کار را به همراه دارد. کاهش در مصرف آب از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه ها می باشد. با توجه به بحران آب در سال های اخیر استفاده از شیوه های نوینی چون دستگاه واترجت صنعتی که با استفاده از فشار بالای آب عملیات شستشو و نظافت را انجام می دهند، امری لازم و ضروری می باشد. واترجت های صنعتی در مقایسه با شیوه های مرسوم و متداول شستشو حجم کمتری از آب استفاده نموده و در نتیجه سازگاری بالایی با محیط زیست دارند.

 

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش