کاربرد واترجت صنعتی در شستشو و نظافت آشپزخانه های صنعتی

واترجت صنعتی

رستوران ها و مراکز سرو غذا به واسطه نوع فعالیتی که دارند مستعد انواع الودگی ها به ویژه آلودگی های چرب و روغنی می باشند. ارتباط مستقیم این بخش ها با سلامت افراد جامعه ایجاب می کند کهنظافت و بهداشت در بالاترین سطح ممکن رعایت شود. مسلما با توجه به حجم بالای کاری در این محیط ها، حجم و ماهیت آلاینده های موجود، استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت قادر به تامین نیاز های نظافتی محیط نبوده و نمی تواند استاندارد های بهداشتی لازم برای چنین کسب و کار هایی را فراهم نماید. از این رو استفاده از تجهیزات نوین و مکانیزه گزینه ای مناسب برای ارائه نظافتی با کیفیت و در خور توجه می باشد. یکی از کاربردی ترین تجهیزات مکانیزه و صنعتی نظافت که توانایی بالایی برای شستشو و نظافت انواع سطوح هموار افقی و عمودی دارد، دستگاه واترجت صنعتی می باشد.

 

ساز و کار دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتی یا کارواش صنعتیواترجت صنعتی که اغلب با نام کارواش صنعتی نیز نامیده می شود، دستگاهی کاربردی برای شستشو و نظافت آلاینده های انباشته در محیط می باشد. از آنجایی که این دستگاه ها از پاشش پر فشار آب برای شستشو و نظافت استفاده می نماید، توان بالایی در حذف آلاینده های انباشته بر روی انواع سطوح افقی و عمودی داشته و از این رو محبوبیت ویژه ای در بین کاربران دارند. دستگاه های واترجت صنعتی متشکل از موتور، پمپ فشار قوی، شیلنگ فشار قوی،‌لنس، تفنگی و نازل می باشد. دو فاکتور مهم در هر دستگاه کارواش صنعتی عبارت است از فشار پاشش و دبی پاشش. هر چه فشار پاشش آب بیشتر باشد توان دستگاه در حذف لایه های عمیق آلودگی بیشتر شده و هر چه دبی آب خروجی بیشتر باشد، سرعت عملیات شستشو و نظافت بیشتر می شود.


ویژگی های دستگاه های واترجت صنعتی

واترجت یا کارواش صنعتیدستگاه های واترجت صنعتی به منظور تامین نیاز های نظافتی محیط های گوناکون در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شوند. کی از دسته بندی هایی دستگاه های واترجت صنعتی ، دسته بندی آنها بر اسا دمای آب خروجی از دستگاه می باشد. با توجه به دمای آب خروجی از دستگاه واترجت ها در دو دسته کارواش های آب گرم و کارواش های آب سرد تولید می شوند. قابلیت استفاده از مواد شوینده از دیگر ویژگی های این دستگاه ها می باشد که موجب دو چندن شدن توان نظافتی دستگاه در حذف آلاینده ها به ویژه آلاینده های چرب و روغنی گردیده است.


نقش کارواش صنعتی در نظافت آشپزخانه های صنعتی

کارواش سیار یا واترجت صنعتییکی از عمده ترین و اصلی ترین آلودگی های موجود در محیط آشپزخانه های صنعتی، آلاینده های چرب و روغنی می باشد که تحت تاثیر نوع فعالیت اینگونه کسب و کار ها، تمامی سطوح افقی و عمودی موجود در این مجموعه ها را آلوده می نماید. خاصیت چسبندگی این گونه آلاینده ها شستشو و نظافت آنها را با استفاده از شیوه های سنتی و دستی متداول دشوار می نماید. با توجه به دشواری های استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت، دستگاه کارواش صنعتی گزینه ای مناسب برای شستشو و نظافت محیط آشپزخانه های صنعتی می باشد. دستگاه های واترجت صنعتی به واسطه استفاده از پاشش پر فشار آب توان بالایی در حذف آلاینده ها از روی انواع سطوح افقی و عمودی داشته و از این رو موجب سهولت در نظافت می شوند. ضمن اینکه قابلیت استفاده از مواد شوینده همراه با دستگاه کارواش صنعتی،‌موجب افزایش توان نظافتی این دستگاه ها در حذف آلاینده های روغنی می گردد. از سوی دیگر واترجت های آب گرم با استفاده از پاشش پر فشار آب گرم از توان بالایی در حذف لایه های چرب و روغنی آلاینده بر خوردار بوده و از این رو می تواند به راحتی شستشو و نظافت محیطی و تجهیزات آشپزخانه را به انجام برسانند.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش