نماشویی با واترجت

نماشویی با واترجت | شستوی نما با واترجت

نمای ساختمان نقش به سزایی در به نمایش گذاشتن زیبایی معماری آن دارد. در اثر بارش باران­ های اسیدی که حاوی آلودگی­ ها و دوده است، به دلیل گرد و غبار موجود در هوا و مواردی از این قبیل، نمای یک ساختمان تیره و کدر خواهد شد. در چنین شرایطی شستشو اولین گزینه ­ای است که باید برای انجام آن اقدام کرد. نماشویی با واترجت می ­تواند بهترین تصمیم برای نظافت نمای یک ساختمان باشد.

 

نماشویی نمای ساختمان ها بوسیله دستگاه واترجت صنعتی
نماشویی با واترجت صنعتی

شستشوی نمای ساختمان

در ابتدا فرایند شستشو با این دستگاه را برای شما توضیح خواهیم داد. پیش از هر چیز، لازم است شرایط مطلوب نظافت را ایجاد کنید. مراحل بسیار ساده و در عین حال مهم هستند. تمامی نکات را به صورت به هم پیوسته شرح خواهیم داد.

مهیا کردن محیط

قبل از این که دستگاه را تجهیز و آماده کنید و نیروی خدمات را خبر کنید، لازم است شرایط محیط را سنجیده و امکان انجام پروسه نظافت نمای ساختمان را فراهم کنید. انجام این کار زمانبر است و احتیاج به یک سری هماهنگی و پیش زمینه دارد.

بستن پنجره ها

اولین اقدام، بستن تمامی پنجره­ های ساختمان است. آب با فشار به نمای شیشه ­ای یا سنگی پاشیده خواهد شد. در صورتی که مجتمع مسکونی یا مجتمع تجاری مورد نظر شما خالی از سکنه نیست، لازم است به صاحبان واحدهای تجاری یا مسکونی اطلاع دهید تا در زمان مقرر تمامی پنجره­ ها را ببندند.

[ مقالات مرتبط : مزایای استفاده از دستگاه واترجت صنعتی در شستشوی نمای ساختمان های مسکونی ]

دور کردن افراد از محیط

در طی فرایند شستشوی نما به روش نماشویی با واترجت آب بسیار زیادی از بالای ساختمان سرازیر خواهد شد. لازم است مسیر پیاده روی منطقه مورد نظر مسدود شود. از طرفی برای ورود و خروج افراد از درب پشتی ساختمان اقدام شود و یا با هماهنگی به وقتی دیگر موکول شود.

استفاده از دستگاه واترجت و تجهیزات مناسب آن

نازل 45 تا 60 درجه­ای این دستگاه برای جلوگیری از آسیب دیدن نمای شیشه­ای و پوشش سطح وسیع طراحی، تجهیز شده است. مسیر پر فشار آب در زاویه مشخص می­شکند و کنترل فشار آن مانع از شکستگی شیشه در اثر پرتاب فشار خواهد شد.

 

شستشوی نمای ساختمان با واترجت
شستشوی نمای ساختمان با واترجت

برس شستشو برای شستشوی عمیق ­تر

در مواقعی که نمای یک ساختمان سنگی باشد و دارای بافت یا شیارهای بسیار زیادی باشد، سری این دستگاه با برس مخصوص تجهیز خواهد شد. شستشوی نمای ساختمان با استفاده از برس آسان­تر خواهد بود. تمامی شیارها و بافت سنگی نما به صورت عمقی پاکسازی خواهد شد.

دستگاه واترجت با فشار کاری مناسب

امکان کنترل فشار آب با استفاده از دستگاه واترجت ممکن خواهد بود. در نتیجه زمانی که نما شیشه­ای و ظریف باشد فشار را کاهش خواهید داد و در صورتی که سنگی و بافت­دار باشد، با افزایش فشار تمامی برجستگی­ها و فرو رفتگی­ها با فشار قوی آب پاکسازی خواهد شد.

لنس بلند

به منظور راحتی کار با نماشوی ساختمان می­ توانید از لنس بلند استفاده کنید. فاصله استاندار تا نما رعایت خواهد شد و کار نیروی نظافتی را تسهیل خواهید کرد.

گام ­های نماشویی با واترجت

مرحله اول: اتصال کارواش صنعتی به پریز برق و منبع آب

مرحله دوم: استفاده از کمربند ایمنی و اعزام نیروی خدماتی به ارتفاعات

 

نظافت و شستشوی نما ساختمان با دستگاه واترجت صنعتی
نماشویی یا واترجت صنعتی

مزایای استفاده از واترجت برای نماشویی

در گذشته نیروهای خدمات و نظافت برای انجام فرایند شستشوی نمای از شیشه پاک کن، برس، مواد شوینده و داربست استفاده می­کردند. امکان استفاده از آب در ارتفاعات دشوار بود و به برس کشی اکتفا می­کردند. این پروسه بسیار زمانبر­ بود و دست آخر هم آن­طور که باید نما تمیز نمی­شد. نماشویی با واترجت بسیار سریع و باکیفیت انجام می شود و آب پرفشار تمامی لکه­ ها را از بین خواهد برد.

امکان استفاده از کارواش صنعتی برای کاربرد های دیگر مانند شستشوی کف

با خریداری دستگاه نماشوی ساختمان بیشتر خدمات نظافتی یک مجموعه را خودتان مدیریت خواهید کرد. در واقع برای نظافت کف هم می­توانید از این دستگاه استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از این دستگاه علاوه بر نما برای تمیز کردن حیاط، پارکینگ و مواردی از این قبیل توصیه می­شود.

جمع بندی

شستشوی عمیق نما به کمک فشار آب به صورت بهینه انجام خواهد شد. نماشویی با واترجت به این صورت است که کمترین میزان آب را با بیشترین فشار برای نظافت استفاده می­کند. عدم آسیب به سطح نمای ساختمان با رعایت فاصله استاندارد تضمین خواهد شد. با استفاده از این دستگاه سرعت بالای شستشو را تجربه خواهید کرد. دسترسی به بخش­های دور از دسترس مانند ارتفاعات و تو رفتگی­ها به آسانی امکان پذیر خواهد بود.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش