دستگاه کفشوی سالن چیست؟

دستگاه کفشوی سالن چیست

شستشو و نظافت سطوح کف در تمامی محیط های تجاری، اداری، مسکونی و صنعتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اما قطعا به دلیل گستردگی سطح کفپوش ها در این فضاها، استفاده از روش های سنتی کار غیر منطقی و ناکارآمدی محسوب می شود. زمین شوی صنعتی یکی از پرکاربردترین تجهیزات نظافت صنعتی است که جایگزین بسیار مناسبی برای روش های سنتی نظافت کفپوش ها محسوب می شود. این دستگاه فرآیند شستشو و خشک کردن سطوح کف را در مدت زمان کم و با کیفیت بالا به انجام می رساند. در این مقاله قصد داریم تا مزایا و محیط های استفاده از دستگاه کفشوی سالن را مورد بررسی قرار دهیم.

کفشوی سالن چیست؟

دستگاه کفشوی سالن یا همان اسکرابر های صنعتی یک دستگاه مکانیزه مناسب شستن کف و خشک کردن آن به صورت همزمان می باشد. این دستگاه نقش بسیار موثری در افزایش کیفیت شستشوی کف دارد. کفشوی سالن دارای برس شستشو و تی مکش و سیستم خشک کن می باشد. به وسیله برس شستشو سطح کفپوش ها شسته می شود، سپس به کمک تی مکش، آب های آلوده جمع آوری شده و در نهایت سیستم خشک کن، موجب از بین رفتن رطوبت روی سطوح می گردد. در واقع بخش خشک کن اسکرابر علاوه بر جمع کردن آب آلوده موجب خشک کردن سطح شده و تردد را در حین فرآیند شستشو امکان پذیر می کند.

دستگاه کفشوی سالن دستی
دستگاه کفشوی سالن دستی

انواع کف شوی سالن

دستگاه کفشوی سالن، با توجه به موارد مختلفی، مانند نحوه هدایت و منبع تغذیه به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که با در نظر گرفتن ویژگی هر کدام از آن ها می توانید بهترین و مناسب ترین دستگاه کفشوی سالن را انتخاب نمایید. انواع دستگاه کفشوی سالن به شرح زیر می باشند.

دستگاه کف شوی سالن دستی و سرنشین دار

اسکرابر های دستی توسط فرد و استفاده از انرژی او هدایت می شود. معمولا از این کفشوی های صنعتی برای نظافت فضاهای محدود و عرض کم استفاده می شود. زیرا به راحتی می توان آنها را از راهروها، راه پله ها و دیگر فضاهایی که عرض کمی دارند، عبور داد. کفشوی های سرنشین دار نیز از دیگر اسکرابر ها می باشند که در فضاهای وسیع مورد استفاده قرار می گیرد. این اسکرابر ها توسط پدال گاز و فرمان هدایت و کنترل می شوند. اسکرابر خودرویی بسیار سریع تر عمل کرده و محیط های وسیع را بدون تحمیل خستگی به کاربر نظافت می کنند.

زمین شوی صنعتی باطری دار
زمین شوی صنعتی باطری دار

اسکرابر های کابلی و باتری دار

از دیگر انواع دستگاه های کفشوی سالن، می توان به اسکرابر های کابلی و باتری دار اشاره نمود. استفاده از اسکرابر کابلی به شما این امکان را می دهد تا، در مدت زمان طولانی تری بدون وقفه سطح کفپوش ها را شستشو دهید. اما برای استفاده از این اسکرابر نیاز به پریز برق در فضای نظافت می باشد. در صورتی که در فضا پریز برق در دسترس نباشد. می توان اسکرابر های باتری دار را جایگزین نمود. این اسکرابرها تا زمانی که شارژ باتری تمام شود، قابل استفاده می باشند و پس از آن نیاز به شارژ مجدد دارند.

دستگاه کفشوی سالن با و بدون موتور جلوبرنده

بعضی از مدل های اسکرابر دستی و تمامی مدل های اسکرابر سرنشین دار دارای موتور جلوبرنده می باشند. این موتورها کمک می کند تا کاربر بدون نیاز به اعمال نیرو بتواند اسکرابر را هدایت نماید. کفشوی هایی که فاقد موتور جلوبرنده باشند، به نیروی کاربر برای به حرکت درآوردن آن ها نیاز است. اسکرابر های دارای موتور جلوبرنده به راحتی و بدون دشواری بر روی سطوح با شیب های مجاز حرکت می کنند.

زمین شوی صنعتی مرکز خرید
زمین شوی صنعتی مرکز خری

مزایای خرید دستگاه کفشوی سالن

خرید دستگاه کفشوی سالن، مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد. مهم ترین مزایای خرید این دستگاه عبارتند از :

  • افزایش چشم گیر سرعت شستشو از مهم ترین و ابتدایی ترین مزایای این دستگاه نظافتی می باشد.
  • کاهش هزینه های نظافت به دلیل کاهش مصرف آب و مواد شوینده نیز از دیگر مزایای آن است.
  • استفاده از این دستگاه به دلیل خشک کردن سطوح بلافاصله پس از شستن کفپوش ها، می تواند ایمنی فضا را افزایش داده و از لغزش افراد جلوگیری نماید.
  • افزایش کیفیت شستشو نیز از مهم ترین مزایای اسکرابر ها می باشد.
  • از طرفی برای استفاده از دستگاه کفشوی سالن نیاز به صرف انرژی زیاد نیروی انسانی نیست.

راهنمای خرید دستگاه کف شوی سالن

از آنجایی که دستگاه کفشوی سالن، از انواع متفاوتی برخوردار است. قیمت دستگاه کفشور صنعتی نیز با توجه به انواع آن متفاوت است. خرید از برند معتبر و دارای خدمات پس از فروش هنگام خرید این کفشوی ها بسیار حائز اهمیت می باشد. به طور کلی خرید کفشوی سالن با توجه به تناسب کارایی دستگاه با مساحت محیط مشخص می شود. کارایی دستگاه باید به گونه ای باشد که بتوان محیط را با یکبار شارژ در مدل های باطری دار استفاده نمود. ضمن اینکه ابعاد آن اجازه دهد تا دستگاه در تمامی بخش های محیط حرکت کند. نکته دوم انتخاب بین اسکرابر دستی و سرنشین دار است. کفشوی سالن دستی نیاز محیط های کم وسعت را برآورده می کند اما مدل های سرنشین دار زمان نظافت در محیط های وسیع را کاهش داده و بسیار آسان تر استفاده می شوند. در بین مدل های دستی، در صورت در دسترس بودن پریز برق بهتر است از اسکرابرهای کابلی استفاده نمایید. اما در صورتی که به پریز برق در محیط دسترسی ندارید، بهترین انتخاب خرید اسکرابر باتری دار می باشد. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که کابل دستگاه کفشوی کابلی در محیط های پر تردد کمی مشکل زا خواهد بود. قدرت مانور بالا در محیط و کیفیت ساخت بالا نیز از دیگر مواردی است که هنگام خرید اسکرابرها باید به آن توجه نمود.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش