ماشین اسکرابر چیست و چه مزایایی دارد؟

ماشین اسکرابر چیست و چه کاربردی دارد؟

تمیزی و نظافت از مهمترین اصولی می باشد که هر صنعت یا کسب و کاری به آن توجه ویژه ای را داشته باشد تا بتوانند در ارزیابی های بهداشتی رتبه مناسبی را به دست آورند. یکی از بهترین و بی نظیرترین دستگاه های استفاده شده در نظافت، ماشین اسکرابر صنعتی می باشد. این دستگاه برای شستشوی سطوح کف و تمیز کردن آن از برس های چرخان آغشته به محلول شستشو بهره می برد. شما می توانید با در اختیار داشتن این دستگاه، شاهکار بسیار بی نظیری را در نظافت کسب و کار خود مشاهده کنید. دستگاه اسکرابر صنعتی از لحاظ نحوه هدایت،‌در دو مدل به صورت دستی و خودرویی طراحی می شود. کفشوی اتوماتیک به راحتی مانند یک ماشین هدایت و کنترل شده و کاربر با استفاده از آن دشواری چندانی در نظافت محیط های وسیع ندارد. در این مقاله معرفی بخش های محتلف این دستگاه، عملکرد و مزایای استفاده از کفشوی اتوماتیک برای شستشوی سطوح ارائه می شود.

معرفی بخش های مختلف کفشوی صنعتی

در این به سوال اسکرابر چیست پاسخ می دهیم. دستگاه کفشوی صنعتی که با نام های ماشین اسکرابر ، زمین شوی و کفشوی اتوماتیک نیز شناخته می شود، دارای بخش های مختلف مخازن آب تمیز و کثیف، سیستم مکش، برس زنی و موتور برس می باشد. هر یک از این بخش های عملکرد ویژه ای را دارند که در کنار یکدیگر می توانند بهترین نظافت و تمیزی را برای شما به ارمغان بیاورند. البته بایستی روش های نگهداری و استفاده از این دستگاه را نیز جدی بگیرید تا بتوانید کارایی فوق العاده ای را از آن مشاهده کنید. برس کفشوی به کمک موتور برس به چرخش در می آید و آلودگی ها را از سطح جدا می نماید. برس دستگاه یک یا دو عدد در زیر آن تعبیه شده که با محلول شستشوی پاشش شده بر روی آن فرآیند جدا کردن آلودگی را به خوبی انجام می دهد. تی مکش دیگر بخش مهم اسکرابر است که جمع آوری آب آلوده از سطح را بر عهده دارد. موتور مکش این آب آلوده را با قدرت مکش بالا از سطح به داخل مخزن آب کثیف منتقل می نماید.

ماشین اسکرابر و مزایای استفاده از آن در مراکز تجاری
دستگاه اسکرابر دستی باتری دار

انواع ماشین اسکرابر

ماشین اسکرابر توسط برند های مشهور در جهان طراحی و تولید می شود. این دستگاه در مدل های متنوع با توجه به نحوه هدایت، منبع تغذیه و سایر عوامل مشابه تفاوت دارند. از نظر نحوه هدایت، اسکرابر ها به دو دسته اسکرابر دستی و خودرویی تقسیم بندی می شوند. منبع تغذیه اسکرابر دستی می تواند باتری یا برق باشد. اسکرابر باتری دار بین ۲ تا ۴ الی ۵ ساعت شارژدهی می نماید و برای محیط های دارای دسترسی دشوار به پریز برق و با تردد زیاد بسیار مناسب است. ماشین اسکرابر برقی مدل دیگری از این نوع کفشوی می باشد که با اتصال به پریز برق قدرت نظافتی بالایی دارد. در بین مدل های کفشوی سرنشین دار اغلب از چند باتری برای منبع تغذیه استفاده می شود. البته برخی از اسکرابر ها دیزلی هستند که برای محیط های صنعتی سخت کار و با وسعت کاری بالا کاربردی هستند. هریک از اسکرابر های دستی یا خودرویی با مشابهت در منبع تغذیه در بخش های دیگری مانند پهنای برس، تی، ظرفیت مخازن، ظرفیت باتری و قابلیت هایی مانند تنظیم سرعت دستگاه تفاوت دارند. بسته به نیاز و کاربرد مد نظر می توانید از مدل های مختلف این دستگاه ها استفاده کنید. البته کفشوی بیمارستانی و اسکرابر کم صدا مدل های دیگری از کفشوی صنعتی که کاربرد های تخصصی دارند.

برس اسکرابر صنعتی

ماشین اسکرابر همانطور که اشاره شد از بخش ها و قطعات بسیار مختلفی تشکیل شده است که یکی از مهمترین این بخش های آن را سیستم برس زنی تشکیل داده است. برس اسکرابر صنعتی و موتور بخش های اصلی سیستم برس زنی هستند. موتور برس با توانایی در ایجاد چرخش برس قابلیت نظافتی دستگاه را تعیین می کند. برس اسکرابر بسته به جنس سطح و نوع آلودگی قابل تهیه است. برس های خیلی نرم، نرم، زیر و خیلی زبر بسته به نوع آلودگی، جنس کفپوش و کاربرد مد نظر برای ماشین اسکرابر قابل استفاده و تهیه هستند. اگر چند نوع سطح در محیط شما وجود دارد که نیاز به دو برس با جنس متنوع است، به راحتی می توانید برای شستشوی سطوح کف در هریک از این محیط ها، برس را تعویض کنید.

سهولت استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی
سهولت استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی

مزایای استفاده از ماشین اسکرابر

از اصلی ترین آیتم هایی که سبب شده است تا امروزه بخش های صنعتی و تجاری بسیاری به دنبال استفاده از ماشین اسکرابر هستند، طول عمر بالای این دستگاه و مزایای درازمدت آن است. از مهمترین و بارزترین مزیت های استفاده از دستگاه کفشوی می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

– شستشوی فضاهای بسیار بزرگ و مساحت های گسترده با اثر بخشی بسیار فوق العاده

– ایمنی بیشتر در هنگام نظافت

– صرفه جویی بسیار بالا در زمان نظافت

– صرفه جویی قابل توجه در هزینه های نظافت

– استفاده بسیار راحت و آسان از این دستگاه

کاربرد های دستگاه زمین شوی صنعتی

در صنایع مختلف از کفپوش های متنوعی بهره می برند و بنابراین استفاده از دستگاهی که به این کفپوش ها آسیبی وارد نکند از اهمیت بالایی برخوردار است. اسکرابر ها با داشتن برس های نظافتی می توانند برای شستشوی انواع سطوح سنگی، سرامیکی، اپوکسی و بتنی در مکان های مختلفی مانند مراکز تجاری، اداری، فروشگاهی، تالار ها، محیط های صنعتی و … مورد استفاده قرار گیرند. دستگاه زمین شوی صنعتی با یک بار حرکت از روی سطح آلوده قادر است تا آلودگی ها را محو کند و سطح تمیزی را بوجود می آید. در صورتیکه سطوح دارای شیب هستند، باید از اسکرابری استفاده کنید که بتواند از شیب مورد نظر بالا بروند. کاربرد اصلی دستگاه زمین شوی شستشوی سطح و همزمان با آن خشک کردن و جمع آوری آب آلوده می باشد اما برای شستشوی عمیق دو مرحله ای سطوح بسیار آلوده نیز می توانید از این دستگاه استفاده نمایید. در این روش موتور مکش را خاموش کرده و تی مکنده را بالا ببرید. سپس پاشش آب و مواد شوینده را فعال کرده و یکبار روی سطح با دستگاه حرکت کنید. اندکی ضبر کنید و سپس با فعال کردن موتور مکش و پایین آوردن تی آب آلوده را از سطح جمع آوری نمایید.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش