پولیشر صنعتی چیست؟

عملکرد دستگاه پولیشر صنعتی

پولیشر را می توان در گروه دستگاه های نظافتی دسته بندی کرد که برای شستشو و جلا دهی سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. گاهی استفاده از برخی تجهیزات، باعث به وجود آمدن خط و خش بر روی کفپوش ها می شود. این خط و خش ها می توانند زیبایی بصری محیط را از بین ببرند. در چنین شرایطی استفاده از پولیشر صنعتی می تواند بسیار مفید باشد. پولیشر ها برای جلادهی و شستشوی موثر سطوح سخت مانند سرامیک و سخت و شستشوی سطوح مفروش مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله ویژگی ها و مزایای استفاده از دستگاه پولیشر تشریح می شود.

بخش های مختلف دستگاه پولیشر

بخش های تشکیل دهنده پولیشر صنعتی شامل برس یا پد، مخزن آب، موتور حرکتی و دسته می باشد. مخزن برای آب تمیز و محلول شوینده در نظر گرفته شده است و متناسب با وسعت محیط مورد نظر می توان آن را پر کرد. برس پولیشر با حرکت دورانی که دارند باعث تولید گرما می شوند. از طریق آب و گرمای ایجاد شده آلودگی ها را از روی سطوح حذف شده و باعث صیقلی شدن آن می گردند. دسته در نظر گرفته شده برای پلیشر قابل تنظیم بوده و به راحتی می توان برای هدایت دستگاه از آن استفاده کرد.

 

پولیشر فرش
پولیشر فرش

نحوه عملکرد دستگاه پولیشر صنعتی

برای استفاده از پولیشر لازم است در ابتدای کار تمام وسایل اضافی را از محیط خارج کرده تا قدرت مانور دستگاه افزایش یابد. در مرحله ی بعد باید به انتخاب برس مناسب بپردازید. با توجه به نوع و جنس کفپوش ها و هم چنین میزان خط و خش موجود در کف باید نوع برس را انتخاب کنید. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که اگر برس از سختی بالایی برخوردار باشد می تواند به کفپوش ها آسیب وارد کند. در استفاده از پلیشر باید از مواد جلا دهنده مناسب استفاده کرد تا از این طریق بتوان طول عمر کفپوش ها را افزایش داد. ضمن اینکه قبل از استفاده از دستگاه بهتر است دفترچه راهنمای آن را به دقت مطالعه کنید تا علاوه بر طریقه عملکرد آن با موارد ایمنی هم آشنایی پیدا کنید.

کاربرد های پلیشر

دستگاه پولیشر کاربرد های مختلفی در محیط های صنعتی، تجاری و .. دارد. شاید اولین موردی که در رابطه با کاربرد پلیشر بتوان به آن اشاره کرد شستشوی سطوح مختلف باشد. علاوه بر این برای جلا دادن سطوحی مانند سنگ و گرانیت می توان از این دستگاه استفاده کرد. این جلا دهی در مواردی که کف دچار خط و خش شده باشد کاربرد واضح تری خواهد داشت. لایه برداری سطوح مختلف از انواع آلودگی ها می تواند یکی دیگر از کاربرد های پولیشر باشد. در باشگاه های ورزشی که از تاتامی استفاده می کنند، میزان آلودگی بسیار بالا می باشد. بنابراین لازم است تاتامی ها مورد نظافت قرار گیرند. پولیشر دستگاهی مناسب برای نظافت تاتامی می باشد. در نهایت می توان گفت کاربرد پولیشر در نظافت فرش نیز دیده می شود و این موضوع یکی از موارد مهم کاربرد های دستگاه پلیشر به حساب می آید.

 

شستن تاتامی با پولیشر
شستن تاتامی با پولیشر

 

پولیشر فرش

امروزه استفاده از پولیشر فرش را می توان در قالیشویی های مختلف مشاهده کرد که جایگزین روش های سنتی در این حرفه شده است. این دستگاه می تواند به افزایش کیفیت شستشوی فرش و به انجام هر چه سریع تر کار ها در این بخش کمک کند. مزیت ویژه ای که می توان برای پلیشر فرش در نظر گرفت این است که، وزن دستگاه بسیار کم بوده و بدون وارد کردن آسیب به فرش می تواند آلودگی ها را از بین ببرد. در استفاده از این دستگاه ها برای نظافت فرش برس و پد مناسب استفاده کنید تا به بافت فرش آسیبی وارد نشود. پس مهم ترین نکته در خرید پولیشر صنعتی انتخاب برس مناسب است. مزیت دیگر پولیشر برای نظافت فرش این است که، دسته ی این دستگاه این امکان را به شما می دهد تا بتوانید تعادل خود را حفظ کنید و از این لحاظ در هنگام شستشو ی فرش مشکلی پیش نمی آید. قبل از استفاده از این پلیشر ، اپراتور حتما تحت آموزش قرار گیرد تا با نکات ایمنی و حفظ تعادل دستگاه آشنایی داشته باشد.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش