دستگاه اسکرابر چیست؟

دستگاه اسکرابر، زمین‌شوی برقی یا کف‌شوی برقی

دستگاه اسکرابر چیست؟ برای پاسخ به سوال اسکرابر چیست باید ابتدا ویژگی ها و مشخصات این دستگاه را بررسی کنیم. دستگاه اسکرابر در حوزه نظافت صنعتی بعنوان یک دستگاه تخصصی برای شستشوی انواع سطوح کف که اغلب در محیط‌های سرپوشیده هستند مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاربرد اصلی این دستگاه در شستشوی روزانه سطوح کف فضاهای بسته است اما ممکن است افراد آنرا برای نظافت عمیق سطوح کف و غیر ساینده حتی در فضاهای بیرونی بکار گیرند.

خرید اسکرابر RCM ایتالیا از فرنام صنعت

ساختار اسکرابر چگونه است؟

اسکرابر صنعتی بطور کلی در مدل های مختلف دارای بخش های مختلف برس شستشو، مخازن آب تمیز و کثیف، تی مکنده، موتور مکش، موتور برس، کلید ها و اهرم های تنظیم فرآیند نظافت سطح و سایر بخش هاست. بسته به نحوه هدایت دستی یا خودرویی ممکن است دستگاه دارای صندلی و فرمان و کلید های کنترلی سرعت و جهت حرکت دستگاه باشد.

طرز کار اسکرابر چیست؟

در ادامه پاسخ به سوال اسکرابر چیست ، طرز کار این دستگاه را توضیح می دهیم. اسکرابر ها برای شستن سطوح کف از برس های آغشته به محلول شستشو شامل آب یا محلول آب و مواد شوینده بهره می برند. این برس ها با تنظیم دستی کاربر به میزان مورد نیاز به محلول شستشو آغشته می شوند. چرخش برس اسکرابر دارای محلول شستشو و اعمال کمی فشار بر روی سطح ، جدا شدن آلودگی ها از سطح را در پی دارد.

در حین برس زنی، سیستم مکش دستگاه جمع آوری آب آلوده و انتقال آنها به مخزن آب کثیف اسکرابر صنعتی را انجام می دهد. در این بخش تی مکش آب آلوده را در پشت دستگاه جمع نموده و سیستم مکش آنها را به داخل مخزن منتقل می کند. در نتیجه سطح تمیز و خشک شده و بلافاصله قابل استفاده است.

چند نوع کفشوی مکانیزه در بازار وجود دارد؟

دستگاه های کفشوی مکانیزه در بازار از نظر نحوه هدایت در دو مدل دستی و خودرویی یا سرنشین دار موجود هستند. کفشوی دستی با استفاده از جریان مستقیم برق (اسکرابر برقی یا کابلی) یا باتری (کفشوی شارژی یا باتری دار) تغذیه می شوند. سهولت هدایت این نوع کفشوی ها با توجه به داشتن یا نداشتن موتور جلوبرنده می تواند متفاوت باشد. در مقابل کفشوی سرنشین دار که به راحتی مانند یک خودرو هدایت می شود، دارای در تمامی مدل هاموتور جلوبرنده می باشد. منبع تغذیه اسکرابر سرنشین دار بوسیله چند باتری یا در بعضی مدل ها بوسیله سوخت دیزل تامین می شود. هر یک از مدل های دستی و خودرویی دستگاه کفشوی در مدل های متنوعی با تفاوت در منبع تغذیه،‌ پهنای شستشو، پهنای تی، ظرفیت مخازن و … قابل ارائه هستند.

چند متر مربع را میتوان با اسکرابر صنعتی تمیز کرد؟

هریک از دستگاه های اسکرابر صنعتی موجود در بازار با توجه به عوامل مختلف از جمله پهنای شستشو یعنی عرض برس ها، سرعت حرکت دستگاه، فشار مناسب برس، کارایی تئوری دستگاه و ظرفیت باتری مدل های باتری دار مساحت مشخصی از محیط را شستشو می دهند. معمولا اسکرابر های دستی دارای کارایی عملی حدود ۷۰۰ تا ۲۰۰۰ متر مربع در ساعت می باشند. اما با استفاده از دستگاه های کفشوی سرنشین دار، کارایی عملی دستگاه حدود ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ متر مربع در ساعت یا بیشتر (در بعضی مدل های سخت کار) است.

اسکرابر صنعتی برای چه نوع سطوحی مناسب است؟

در بخش دیگر پاسخ به سوال اسکرابر چیست ، به معرفی سطوحی می پردازیم که می توانید از این دستگاه برای شستن آنها استفاده کنید. بطور کلی دستگاه اسکرابر صنعتی برای شستشو و خشک کردن سطوح کف سخت از جمله سرامیک، سنگ، بتن و کفپوش اپوکسی کاربرد دارد. البته برای شستن سطوح مفروش، کفپوش از جنس چوب طبیعی نمی توان از این دستگاه استفاده نمود. برس دستگاه اسکرابر در مدل های مختلفی از جنس نرم تا خیلی زبر عرضه شده تا بتوان از آن برای انواع سطوح کف ذکر شده بهره برد. بنابراین در هنگام کار با دستگاه کفشوی همیشه باید به جنس سطح یا کفپوش، نوع برس مورد نیاز و میزان آب مورد استفاده توجه نمود.

استفاده از اسکرابر صنعتی دشوار است؟

اسکرابر ها با وجود فراهم نمودن بالاترین استاندارد های بهداشتی و نظافتی، به سادگی و یک آموزش اولیه مختصر به کاربر قابل استفاده هستند. برنامه های شستشوی دستگاه به راحتی و با یک کلید قابل تنظیم بوده و با یک کلید دستگاه روشن می شود. پنل کاربری آن ساده و قابل فهم است و یکبار مطالعه دفترچه راهنمای آن کاربر می تواند از تمامی ظرفیت و توانمندی دستگاه به آسانی بهره مند شود.

اسکرابر ها به تعمیر و نگهداری خاصی نیاز دارند؟

بخش مهمی از مطالب در پاسخ با سوال اسکرابر چیست ، به تعمیر و نگهداری این دستگاه مربوط می شود. همانند همه دستگاه ها،‌دستگاه های کفشوی باید بصورت سالیانه یک سرویس و بازبینی کلی شوند تا از بازدهی و سطح عملکرد آنها اطمینان حاصل گردد. با این حال امور بازبینی و نگهداری روزانه، هفتگی و ماهیانه وجود دارد که انجام منظم آنها بعد از پایان کار با اسکرابر صنعتی در جهت افزایش طول عمر دستگاه و کارایی بهتر آن ضروری است. مثلا بعد از هر بار استفاده از اسکرابر مخازن آب باید تمیز و شسته شوند. بررسی پارگی و فرسایش تی مکش و برس نیز دارای اهمیت است. همچنین اسکرابر های باتری دار در پایان استفاده باید به شارژ زده شوند.

معیار های انتخاب اسکرابر چیست؟

برای انتخاب دستگاه اسکرابر یا کفشوی مناسب نیاز شما معیار های مختلفی را باید در نظر بگیرید. ابتدا باید مساحت محیط مورد نظر که دستگاه قرار است سطح آنرا شستشو نماید، مشخص کنید. کارایی عملی دستگاه باید با مساحت محیط متناسب باشد. همچنین جنس کفپوش را مشخص نموده و دستگاه مناسب آنرا انتخاب کنید. مشاوره با متخصصین فنی شرکت های ارائه دهنده دستگاه اسکرابر صنعتی مانند شرکت فرنام صنعت پاکسا یک راهکار موثر تر است که می تواند شما را سریع تر به دستگاه اسکرابر مورد نیازتان برساند.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش