حجم آب مصرفی در دستگاه کارواش صنعتی چقدر است؟

واترجت صنعتی

انتشار آلودگی درمحیط زندگی و کسب و کار امری بدیهی و اجتناب ناپذیر می باشد. حضور آلاینده ها در محیط می تواند تاثیرات نامطلوبی در روند زندگی و کسب و کار داشته باشد و به واسطه فراهم نمودن محیطی مناسب برای رشد و تکثیر عوامل بیماری زایی چون باکتری ها و قارچ ها، استاندارد های بهداشتی محیط را کاهش دهد. از این رو شستشو و حذف آلاینده ها از محیط کار و زندگی امری لازم و ضروری می باشد. اگر چه از دیر باز تاکنون از شیوه های سنتی و دستی برای شستشو و حذف آلاینده ها استفاده می شود اما استفاده از چنین شیوه هایی نه تنها از کیفیت مطلوب ودر خور توجه ای بر خوردار نمی باشد بلکه به واسطه صرف هزینه و انرژی زیاد می تواند موجب اتلاف منابع انرژی گردد. این در حای است که استفاده از سامانه های مکانیزه و صنعتی راهکار مناسب وایده الی برای شستشو و نظافت انواع سطوح افقی و عمودی می باشد. یکی از کاربردی ترین تجهیزات نظافت صنعتی دستگاه کارواش صنعتی می باشد.

 

ساز و کار دستگاه کارواش صنعتی

کارواش صنعتیدستگاه کارواش صنعتی، دستگاهی مکانیزه می باشد که با استفاده از پاشش آب پر فشار تمامی آلاینده های انباشته بر روی سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی را شستشو می دهد. دستگاه کارواش صنعتی مجهز به پمپ فشار قوی بوده و بعد از افزایش فشار آب وارد شده به داخل دستگاه، موجب پاشش آن بر روی سطوح هدف می شوند. دو فاکتور مهم در دستگاه های واترجت صنعتی سرعت پاشش و فشار پاشش می باشد. هر چه دبی آب خروجی از دستگاه بیشتر باشد سرعت عملیات شستشو و نظافت افزایش یافته و هر چه فشار پاشش دستگاه بیشتر باشد، توان دستگاه کارواش صنعتی در حذف لایه های عمیق آلودگی بیشتر می شود.


دسته بندی کارواش صنعتی

کارواش یا واترجت صنعتیدستگاه های کارواش صنعتی بر اساس فار آب خروجی از دستگاه به سه دسته کارواش های خانگی، کارواش های تجاری و کارواش های صنعتی دسته بندی می شوند. با توجه به اینکه حجم و ماهیت آلاینده های موجود در محیط های صنعتی، تجاری و خانگی تفاوت بسیاری با یکدیگر دارند،‌ به منظور مرتفع نمودن نیاز های نظافتی این محیط ها دستگاه های کارواش صنعتی با فشار های کاری گوناگونی تولید و ارائه می شوند. مسلما استفاده از دستگاه مناسب و فشار کاری متناسب با نوع و حجم آلاینده ها تاثیر بسزایی در افزایش بهره وری دارد.


حجم آب مصرفی در دستگاه کارواش صنعتی

کارواش صنعتیبا توجه به اینکه کارواش صنعتی با استفاده از پاشش آب پر فشار تمامی آلاینده های چسبیده بر روی سطوح را حذف می نماید، تصور غالب این است که این دستگاه،‌ به منظور نظافت،‌ حجم بالایی از آب مصرف می کند. این در حالی است که بررسی های انجام شده،‌ نشان می دهد که حجم آب مصرف شده در دستگاه کارواش صنعتی در مقایسه با شستشو با شیلنگ آب بسیار پایین تر می باشد. از آنجایی که دستگاه کارواش صنعتی از فشار بالای آب برای شستشو استفاده می کند زمان لازم برای شستشو و حذف آلاینده ها به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافته و همین امر موجب صرفه جویی دو چندان در حجم آب مصرفی می گردد. به عبارت دیگر از آنجایی که سرعت عملیات شستشو و نظافت با دستگاه واترجت صنعتی بالا می باشد،‌ همین کاهش در زمان شستشو موجب کاهش در حجم آب مصرفی می شود. البته لازم به ذکر است بسته به کمپانی سازنده دستگاه واترجت صنعتی، حجم آب مصرفی می تواند کمتر از برند های دیگر نیز باشد. به عنوان یک قانون کلی،‌هر چه فشار بالاتر بوده و هر چه دستگاه کارواش صنعتی کاربردی تر باشد،‌حجم آب مصرفی دستگاه کمتر خواهد بود.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش