چرا در نظافت انبار از جاروبرقی صنعتی استفاده نماییم؟

کاربرد های متنوع جاروبرقی آب و خاک

سالن های انبار یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین بخش ها در هر صنعتی می باشند. سالن های انبار به واسطه نگهداری از مواد اولیه و محصولات تولیدی نقش مهمی در سود آوری و بهره وری دارند. در اغلب مواقع مواد اولیه مورد نیاز برای فعالیت صنایع برای مدت طولانی در انبار ها ذخیره می شوند. علاوه براین محصولات تولیدی نیز قبل از ورود به بازار مصرف در انبار ها نگهداری می شوند. مسلما وجود و نشست گرد و غبار بر روی محصولات و مواد اولیه موجب کاهش کیفیت آنها شده و در نهایت می تواند بهره وری کسب و کار را تحت تاثیر قرار دهد. با توجه به اینکه حضور آلاینده ها در محیط کیفیت محصولات را تحت تاثیر قرار می دهد، نظافت و حذف آنها از محیط، امری لازم و ضروری می باشد. با توجه به اهمیت نظافت و نقش مهم و غیر مستقیم آن بر میزان بهره وری، دستگاه جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی گزینه ای مناسب و مقرون به صرفه برای نظافت و حذف آلاینده ها از محیط انبار ها می باشد.

ضرورت نظافت انبار

این امکان وجود دارد که در انبار هر محصولی نگه داری شود، از کالاهای صنعتی گرفته تا کالاهای آتش زا، مواد گران قیمت،‌ مواد فاسد شدنی و … ،‌ بنابراین باید شرایط انبار باید به گونه ای باشد که هیچ یک از کالاها به ویژه محصولات فساد پذیر در طول مدتی که در انبار هستند، همواره در شرایط مطلوب و مناسب قرار داشته باشند. انبارها به صورت پوشیده یعنی محیط کاملاً بسته و یا به صورت پوشیده یعنی دارای سقف و بدون حفاظ جانبی هستند و برخی دیگر نیز محوطه های کاملاً باز می باشند. این انبارها با هر ساختاری به نظافت نیاز دارند که باید به طور دوره ای و منظم انجام گیرد. عملیات نظافت در انبار روش های مختلفی را در بر می گیرد و با توجه به شرایط آن از تجهیزات مناسب برای نظافت حرفه ای انتخاب می شود. یکی از ابزارهای پرکاربرد برای نظافت انواع انبارها دستگاه جارو برقی صنعتی می باشد که بهره مندی از آن از جنبه های مختلف اهمیت دارد. در انبارها به صورت روزانه و یا در بازه های زمانی متفاوت ورود و خروج کالاها انجام می گردد و برای جا به جایی کالاها انبار رفت و آمد زیادی شامل افراد و لیفتراک خواهد داشت و یا بر اثر نقل و انتقالات نادرست بسته بندی ها نشت پیدا می کنند. تردد لیفتراک انواع آلودگی و گرد و خاک را از بیرون به محیط انبار منتقل کرده و به آلودگی کالاها منتهی می شود. برخی کالاها نسبت به آلودگی حساسیت بالایی دارند و انباشت آلودگی به سرعت بر کیفیت محصولات اثر می گذارد، ‌از همین رو لازم است آلودگی و گرد و خاک از این محصولات دور نگه داشته شود.

نظافت انبار با جاروبرقی صنعتی
نظافت انبار با جاروبرقی صنعتی

اهمیت جمع آوری و حذف آلاینده ها از محیط

حضور گرد و غبار و دیگر آلاینده ها در محیط های کاری چون سالن های انبار، نه تنها موجب کاهش جلوه های بصری محیط می گردد، بلکه سلامت افراد حاضر و شاغل در محیط را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. یکی دیگر از مهم ترین عواقب حضور و ماندگاری آلاینده ها، کاهش کیفیت مواد اولیه و محصولات تولیدی می باشد که موجب کاهش رضایت مشتریان از محصولات شده و کاهش در بهره وری و سودآوری را در پی دارد.

 

راهکار های مناسب در نظافت انبار

اگر چه اولین گزینه برای نظافت انبار و حذف آلاینده ها استفاده از شیوه های متداول دستی و جارو زدن سنتی می باشد اما با توجه به اینکه حرکت جارو بر روی سطوح اگر چه تا حدودی گرد و غبار نشسته بر روی سطوح را جمع آوری می نماید اما حجم بالایی از گرد و غبار را در فضا منتشر می نماید. ذرات معلق در هوا نه تنها موجبات بیماری افراد را فراهم می نمایند، بلکه با نشست برروی محصولات و مواد اولیه کیفیت آنها را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهند. با توجه به مشکلات استفاده از شیوه های سنتی در نظافت، استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری تجهیزات مکانیزه و صنعتی نظافت مانند دستگاه جاروبرقی صنعتی گزینه ای معقول و مقرون به صرفه می باشد. جاروبرقی صنعتی دستگاهی است که جهت تمیز نمودن انواع سطوح هموار و ناهموار مورد استفاده موثر قرار می گیرد. جاروهای صنعتی به همراه تجهیزات جانبی مختلف به کار گرفته می شوند و همین امر امکان نظافت انواع سطوح را فراهم می آورد.

 

نازل جاروبرقی صنعتی
نازل جاروبرقی صنعتی
این مطلب را از دست ندهید!
 کفشوی صنعتی انبار و مزایای استفاده از آن

اساس عملکرد دستگاه جاروی صنعتی

دستگاه جاروبرقی یا مکنده صنعتی دستگاهی کاربردی برای جمع آوری و حذف آلاینده ها از محیط می باشد که بدون انتشار رات ریز گرد و غبار سطوحی تمیز و عاری از آلودگی ایجاد می نماید. دستگاه های مکنده یا جاروبرقی صنعتی به واسطه استفاده از ایجاد خلا در داخل مخزن موجب، انتقال آلاینده ها به داخل مخزن دستگاه جاروبرقی می گردد. قدرت مکش و سرعت مکش دستگاه جاروبرقی دو فاکتور مهم در دستگاه جارو برقی صنعتی می باشند. هر چه قدرت مکش دستگاه جاروبرقی بیشتر باشد، توان دستگاه در مکش آلاینده های چگال تر از فاصله دورتر بیشتر شده و هر چه سرعت مکش جاروبرقی صنعتی بالاتر باشد، سرعت عملیات نظافت بیشتر می شود.

 

نظافت کف انبار با جاروبرقی صنعتی

یکی از کاربردهای متداول جارو برقی صنعتی نظافت سطوح کف می باشد. به منظور نظافت آسان تر و سریع تر سطح زمین در محیط های بزرگ مانند انبار،‌ بر روی جاروبرقی صنعتی یا نیمه صنعتی نازل ثابت مخصوص نظافت سطح زمین نصب می گردد. با بهره مندی از این نازل سطح زمین زودتر و با سهولت بیشتر نظافت خواهد شد. این نازل به صورت ثابت بر روی بدنه جارو برقی نصب شده و کارایی بسیار بالایی دارد.

 

نظافت قفسه ها با جاروبرقی صنعتی

دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی علاوه بر سطح زمین برای تمیز نمودن سطوح ناهموار و دارای دسترسی دشوار به کار می روند و تجهیزات جانبی متنوع به این فرآیند کمک بسیار زیادی می کنند. قفسه ها و طبقه بندی های انبار از جمله سطوحی هستند که گرد و خاک را به سرعت جذب می نمایند و با توجه به این که عمده کالاها بر روی این قفسه ها قرار دارند، ضروری است یک ابزار قوی و کارآمد گرد و خاک را از طبقه بندی ها بروبد و جاروبرقی صنعتی به خوبی از عهده این کار برخواهد آمد.

 

نظافت انبار با جاروبرقی صنعتی
نظافت انبار با جاروبرقی صنعتی

انواع نازل مکنده

نازل گرد برس دار برای نظافت سطوح غیر مسطح

نازل سرتخت برای نظافت گوشه ها و کناره ها

نازل انحناردار برای جمع آوری حفره ها و شیارها

و …

 

مزایای استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی

استفاده از سامانه مکش در دستگاه های جاروبرقی با مکش کامل ذرات گرد و غبار مانع از انتشار ذرات در هوای پیرامون می گردد. سرعت عمل بالای دستگاه با کاهش در تعداد نیروی خدماتی موجب کاهش در هزینه ها و افزایش سود آوری و بهره وری می گردد. علاوه بر این عدم انتشار گرد و غبار در فضای پیرامون، سلامت افراد حاضر در محیط را تضمین می نماید.

 

لینک های مفید:

جاروی صنعتی : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش