کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع چوب و نجاری

در کارگاه های نجاری و چوب بری حجم بالایی از خاک اره و تراشه های چوب به وجود می آید که این ضایعات در محیط و هم چنین در میان ماشین آلات پراکنده می شوند. انباشت تراشه ها در محیط کارگاه با خطر انفجار و آتش سوزی همراه است و در چنین شرایطی عملیات نگهداری و نظافت پیوسته ضرورت پیدا می کند. خاک اره ماهیت اشتعال زایی دارد و بر همین اساس بهره مندی از سیستم های ساکشن یعنی دستگاه های جاروبرقی صنعتی می تواند در ایجاد بالاترین سطح ایمنی در کارگاه چوب بری، نقش مؤثری ایفا نماید. در حقیقت حذف آلودگی ها به روش صحیح یک عامل کلیدی در جلوگیری و کاهش خطر آتش سوزی و یا انفجار می باشد.

مزایای مکش آلودگی از نقطه تولید

مکنده های صنعتی از قابلیت مکش آلودگی به طور مستقیم از نقطه تولید برخوردار هستند که به این ترتیب

– کیفیت محصول

– بازدهی خطوط تولید

– سطح ایمنی و بهداشت کارکنان

افزایش و بهبود خواهد یافت.

 

کاربرد جاروبرقی صنعتی دائم کار در صنایع چوب

به طور کلی کاربرد یک جاروبرقی صنعتی دائم کار در صنایع چوب موارد زیر را در برمی گیرد :

– نظافت ماشین آلات صنعتی

– نظافت محیط کاری

– استخراج خاک چوب از اره های دیسکی الماسه ای، صفحات پرداخت (پولیش) و سایر تجهیزات

اگر جمع آوری خاک اره و سایر ضایعات چوب هم زمان با کارکرد ماشین آلات، اره های دیسکی، سمباده ها و … صورت گیرد، اثربخشی جارو برقی صنعتی افزایش خواهد یافت. جاروی صنعتی به کار گرفته شده در کارگاه های نجاری باید به فیلترهای مناسب و کارآمد تجهیز گردند و حتی در مناطقی که با خطر انفجار و آتش سوزی همراه هستند، متناسب با شرایط محیط باید مکنده ضدانفجار مورد استفاده قرار گیرد.

 

مکنده مرکزی صنایع چوب

در برخی مواقع، ازدیاد ماشین آلات، اندازه تجهیزات و یا زون های انفجاری استفاده از سیستم های خاص برای کنترل گرد و غبار چوب را ضروری می سازد. سیستم مکنده مرکزی امکان مکش آلودگی از چندین نقطه و کنترل هر گونه گرد و غبار چوب پراکنده شده در فضا را فراهم می آورد. جاروبرقی صنعتی و سیستم مکنده مرکزی (در صورت لزوم ضد انفجار) راه کارهای مؤثر و اجباری برای جمع آوری خاک اره و تراشه های چوب و هم چنین فراهم آوردن شرایط ایمنی به شمار می آیند.

 

 

کارایی سیستم های مکش

دستگاه های جاروبرقی صنعتی و یا مکنده های ضد انفجار از طراحی ارگونومیک برخوردار هستند و کاربران می توانند با اطمینان و ایمنی برای نظافت تک تک ماشین آلات و محیط پیرامون، این دستگاه ها را به کارگیرند. سطح زمین، گوشه ها و کناره ها، سطح رویی الوارها، لوله ها، دیوارها، بخش های در دسترس و همین طور دور از دسترس ماشین آلات و بسیاری از سطوح دیگر به وسیله جاروهای صنعتی نظافت خواهند شد.

 

 

ویژگی های جاروبرقی صنعتی

دستگاه های جارو برقی یا مکنده صنعتی از شاسی و بدنه ای تمام فولادی ساخته شده اند و مدل های ضد انفجار نیز به صورت استیل ضد زنگ قابل ارائه هستند. از همین رو این تجهیزات دارای دوام و استحکام بالایی می باشند و جهت به کارگیری در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی ابزارهایی ایده آل و کارآمد به شمار می آیند. سیستم فیلتراسیون طراحی شده برای جاروهای صنعتی و نیمه صنعتی کارایی بسیار بالایی دارد و ذرات میکرونی را فیلتر می سازند. فیلترها در انواع گوناگونی تولید شده اند و متناسب با نوع آلودگی و شرایط محیطی انتخاب می گردند. به منظور بهبود کارایی سیستم فیلتراسیون و افزایش طول عمر آن سیستم نظافت فیلتر بر روی دستگاه تعبیه شده است و کاربران پس از هر بار استفاده از دستگاه قادر خواهند بود اهرم حرکتی نظافت فیلتر را به حرکت در آورند. تکاننده فیلتر، سبب ایجاد لرزش در فیلتر شده و ذرات باقی مانده در منافذ فیلتر از آن جدا شده و به درون مخزن مکنده فرو می ریزند.

 

لینک های مفید :

جاروبرقی صنعتی : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش