سلامت، امنیت و زیبایی محیط کار با دستگاه اسکرابر

در یک محیط کاری همانند دفاتر اداری، سالن های ورزشی، کارخانه ها، کارگاه ها، مجتمع های تجاری، فروشگاه ها بسیاری دیگر از کسب و کارها، تمیزی و آراسته بودن محیط داخلی توجه های زیادی را به خود جلب می کند و در نتیجه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. مراقبت از سطوح کف علاوه بر این که برای دست یابی به اهداف زیبایی شناسی لازم است، جهت پاکیزه و بهداشتی و نگه داشتن محیط ضرورت دارد. در این زمان استفاده از یک دستگاه اسکرابر راه کاری مناسب و اثر بخش خواهد بود. مهم ترین موضوعی که در این بین مطرح می گردد انتخاب دستگاه مناسب از میان اسکرابرهای متنوعی می باشد که توسط سازندگان طراحی و به بازار ارائه شده است. انتخاب کف شوی صنعتی مناسب با توجه به ابعاد یک محیط، تراکم موانع حرکتی، ویژگی های سطح، تعداد طبقات و دسترسی به منبع برق صورت می پذیرد. هم چنین در کنار نیازهای کاربران باید به سهولت استفاده از آن نیز توجه نمود. به همین منظور با در نظر گرفتن شرایط موجود، با تست دستگاه در محیط می توان به بهترین انتخاب دست یافت.اسکرابر و سازگاری با محیط زیست

سازگاری با محیط زیست از مهم ترین ویژگی های یک دستگاه زمین شوی صنعتی به شمار می آید و در زمان انتخاب باید به این نکته توجه گردد. از آن جایی که دستگاه های کف شوی دارای سامانه قدرتمند برس زنی هستند، آلودگی ها به این طریق از میان برداشته شده و در نتیجه آن مصرف آب و مواد شوینده به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. در حقیقت دستگاه های اسکرابر مقدار بسیار کمی آب مصرف می کنند و در صورتی که لزوم به تمیزی بیشتر باشد، مقدار اندکی ماده شوینده به مخزن آب تمیز دستگاه افزوده می شود. دستگاه های اسکرابر از لحاظ شکل ظاهری برس به دو دسته دیسکی و رولی تقسیم بندی می شوند که با انتخاب هر یک از آن ها متناسب با سطح، دستگاه کارایی بهتر و بازدهی بالاتری از خود نشان می دهد.

 

 

توجه به ابعاد و طراحی اسکرابر

یکی دیگر از نکاتی که باید در زمان خرید دستگاه اسکرابر صنعتی مورد توجه قرار گیرد، ابعاد دستگاه می باشد؛ در صورت استفاده از یک دستگاه خیلی کوچک امکان بروز اثرات منفی و کاهش بهره وری نیروهای انسانی وجود دارد و یا اگر دستگاه خیلی بزرگ باشد، ممکن است کف شوی توانایی تمیز کردن نواحی باریک و با دسترسی سخت را نداشته باشد. بنابراین با بررسی ابعاد و تراکم موانع حرکتی یک محیط قادر خواهیم بود به بهترین انتخاب دست یابیم. در نهایت کاربری اسکرابر چک می شود؛ امروز بهره مندی از نوین ترین تکنولوژی های روز دنیا سبب گردیده تجهیزات مکانیزه نظافتی با ویژگی هایی از قبیل سهولت کاربری، کنترل راحت، صندلی قابل تنظیم در مدل های سرنشین دار، دسته قابل تنظیم در مدل های دستی، علائم هشدار دهنده همانند چراغ و بوق و …، طراحی و تولید شوند که انجام فرآیند روزانه و دوره ای نظافت را در محیط های گوناگون امکان پذیر و آسان سازند.

 

 

ارزیابی نیازها

در پایان نیازهای خود را ارزیابی نمایید، همان طور که به عملکرد دستگاه و تاثیرات زیست محیطی آن را بررسی می کنید، بودجه خود را نیز در نظر بگیرید. باید به این نکته توجه داشت که تهیه یک دستگاه اسکرابر در هر نوعی یک سرمایه گذاری حائز اهمیت به شمار می آید و می تواند هزینه های امور نظافتی را از جنبه های مختلف کاهش داده و میزان بهره وری نیروهای انسانی را افزایش می دهد. استفاده از دستگاه های زمین شوی صنعتی در یک محیط کاری سطح پاکیزگی و جلوه ظاهری آن را افزایش می دهد و هنگام مراجعه افراد مختلف دیدگاه مثبتی در ذهن ها نقش می بندد، از طرف دیگر سطح بهداشت محیط افزایش یافته که تاثیر مستقیمی بر سلامت کارکنان می گذارد.

 

 

لینک های مفید :

اسکرابر : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش